Kirjastus

Novembris 2016 ilmus trükist meie esimene enda kirjutatud raamat pealkirjaga „TÄITSA HAIGE. Kiire tee paranemiseni“. Kaanest kaaneni originaallooming, sündinud pikkade aastate jooksul arvutisse kogunenud ja väljapääsu otsinud luulevormis mõttearendustest.

Tegemist on isemoodi luuleraamatuga, mille kohta tuntud kirjanikud ütlevad kaassõnana järgmist:

„Nad tulid. Need laused. Kuidagi iseenesest, üks ikka imelikum kui teine. Algul keerlesid peas, siis hakkasin neid kirja panema.“ – nii kirjutab Jaanus Mark oma värsside sünnist.
Küllap nii oli vist ka Anne Vabarna, Juhan Liivi, Contra ja teiste laulikutega – värsid lihtsalt tulevad pähe, iseenesest, vaata, et vastu tahtmist. See ongi anne, luuletamise anne.
Naasklit kotis ei peida, ütleb vanasõna. Hea, et Jaanus pole oma värsiridu ainult oma arvutisse jätnud, nüüd saame me kõik lustaka luuleelamuse.
Kirjamees Toivo Tootsen
Eesti mees on üsna sibula sarnane. Pealt siiru-viiruline – kõik need bemmid ja kummivilistamised… Ja seest kullakarvaline. Viskab nalja, peidab sinna oma hoolimised ja armastused, ja näeb. Näeb palju rohkem, kui välja laseb paista.
Rõõm, et Jaanus jagab oma maailma. Seda naljakat, rikast, valusat, ilusat ja mis kõige tähtsam – elusat maailma. Loe ja saa osa!
Lastekirjanik Grethe Rõõm

Kuigi jaburust ja absurdi on raamatus omajagu, jätkub ruumi otsekohese ja ümbernurga huumori jaoks, on irooniat ja isegi mõned tõsisemad palad elust enesest. Võib-olla kõnetab raamatus mõni tekst sindki.
Kui raamatu sisu võib pealkirjast tulenevalt olla naljakas mõttes täitsa haige, siis alapealkirjaks on sel „Kiire tee paranemiseni“ ehk lõppkokkuvõttes siiski üpris lustlik lugemine.

Siin ka paar näidet 88-leheküljelisest raamatust:

Raamatu tellimine

Siit saad tellida endale luulekogu „TÄITSA HAIGE. Kiire tee paranemiseni“.

Raamatu hinnaks on 12 eurot. Selles sisaldub ka Smartpostiga saatmise kulu Eesti piires ning lisaks saad soovi korral raamatusse autori pühenduse.

Raamatu eest palun tasuda
OÜ Mäe-Rõuge arvelduskontole LHV pangas EE987700771002384891
Selgitusse kirjuta oma nimi.

Makse laekumisel postitame raamatu.

  Autor Jaanus Mark
  Kaane kujundus ja fotod Martin Mark
  Toimetas ja küljendas Viivika Nagel
  Trükkisid Gutenbergi pojad
  Pehmekaaneline formaat
  Mõõdud 200×135 mm
  Lehekülgi 88
  ISBN 978-9949-81-418-3

  OÜ Mäe-Rõuge tegeleb ka raamatute kirjastamisega. Tegutseme oma kaubamärgi JanMark Raamat all.